Po raz 34 polscy harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju, aby mogło zagościć na wigilijnych stołach.
W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło „Pielęgnuj dobro w sobie”. Światło, czyli symbol dobra, braterstwa i nadziei, od lat łączy ludzi niezależnie od wieku, poglądów czy wyznania, stając się momentem refleksji i budowania wspólnoty.
Tegoroczne hasło to nawołanie do zmiany świata, ale przede wszystkim samego siebie i swojego serca.
Dzisiaj, tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia dotarło do Przedszkole nr 6 w Świdniku im. Joanny Papuzińskiej. Przyniosły je zuchy z 12 Świdnickiej Gromady Zuchowej „Rozbrykane Tygryski”, a przejęły przedszkolaki z najstarszej grupy „Sówki”.
Za: „Głos Świdnika" i „Świdnik wysokich lotów”
Od niemal 40 lat austriaccy skauci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem oraz przekazują je kolejnym krajom. Tradycyjnie w tę inicjatywę włączył się także Związek Harcerstwa Polskiego, dbając o to, by Betlejemskie Światło Pokoju trafiło również do Polski.



.jpg)







